Hospicyjne Dni Listopadowe

Każdego roku prowadzimy na cmentarzach komunalnych w Gdyni i Rumi kwestę listopadową. Po raz pierwszy, mogliśmy kwestować również na cmentarzu wojskowym w Gdyni Oksywiu. Datki do puszek zbierało blisko 600 wolontariuszy z 45 szkół. Tradycyjnie, 1 listopada na Cmentarzu Witomińskim w Gdyni na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. św. Wawrzyńca kwestowali Znani i lubiani. Aktorzy, sportowcy, artyści, politycy, dziennikarze, podróżnicy oraz pracownicy gdyńskiego Urzędu Miasta. Od samego początku inicjatywę wspiera prezydenta Gdyni Wojciech Szczurek.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie listopadowej kwesty. Wolontariuszom, koordynatorom, kierowcom i wszystkim tym, którzy poświecili swój czas i energię aby pomagać nieuleczalnie chorym, podopiecznym naszego hospicjum. Wielkie podziękowania składamy również naszym wspaniałym darczyńcom za ofiarowane pieniądze. Wszystkie zebrane podczas tegorocznej kwesty listopadowej środki zostaną przeznaczone na bieżące potrzeby chorych, podopiecznych hospicjum dla dorosłych i domu hospicyjnego dla dzieci „Bursztynowa Przystań”.