Ośrodek opieki nad osieroconymi

Pomoc w trudnym okresie osamotnienia po stracie bliskiej osoby jest naszą troską i zadaniem. Ośrodek opieki nad osieroconymi działa od drugiej połowy 2002 roku. Doświadczenia z kilkunastoletniego okresu działalności hospicjum wskazują na potrzebę i zasadność tej formy naszej aktywności. Czuwamy i troszczymy się o naszych podopiecznych w gronie lekarzy, psychologów. W trakcie roku służymy pomocą materialną i prawną rodzinom osieroconym (np. wyprawki szkolne dla dzieci upominki i paczki świąteczne dla rodzin osieroconych), organizujemy „Wieczór Marzeń” w oliwskim ZOO dla dzieci i rodziców. Stałym elementem kalendarza są wspólne spotkania przy okazji niedzielnych Mszy Świętych oraz Świąt. W uzasadnionych sytuacjach indywidualne spotkania z personelem hospicjum oraz spotkania tematyczne poświęcone problemom przeżywania żałoby. 

Zainteresowanych zapraszamy na prowadzone przez psychologa zajęcia grupy wsparcia wspomagającej przeżywanie żałoby.

Spotkanie grupy odbywa się w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00 w Domu Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań” przy ul. Dickmana 7.

Istnieje również możliwość zarówno telefonicznego, jak i osobistego kontaktu z psychologiem pod nr tel. 500 481 054 lub w Hospicjum Stacjonarnym przy ul. Dickmana 6.