Wyjątkowy wieczór…
Niezapomniany wieczór…
Piękne przeżycie…

Od wielu lat pani Ewa Piasecka – Sikora działa na rzecz naszego Hospicjum, zarówno w Polsce jak i za granicą. Zorganizowała licytację własnych prac – malowanej ręcznie porcelany, z której cały dochód przekazany został na potrzeby Hospicjum. Wielokrotnie organizowała na terenie Niemiec podczas corocznego Balu Lekarza oraz cyklicznych spotkań w Konsulacie w Kolonii (Niemcy) zbiórki finansowe na rzecz podopiecznych Hospicjum. Sponsorowała również wydanie kalendarzy z fotografiami jej porcelany, które rozprowadzane były przez parafie Trójmiasta.

W grudniu 2016 roku nakładem Wydawnictwa Bernardinum ukazał się pierwszy tomik poezji dr Sikory, poezji zrodzonej z wielkiego zamiłowania historią sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu. Wybitni Mistrzowie : El Greco, Caravaggio, Michał Anioł, Rembrandt – to tylko nieliczni, którzy ze swoich obrazów, rzeźb, fresków przemówili do niej w szczególny sposób. Autorka przybyła do swego rodzinnego Oksywia, by 29 stycznia wziąć udział w szczególnej prezentacji jej utworów w Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Dochód ze sprzedanych tam tomików został przeznaczony na pomoc hospicjum.

Audycja Ewa Piasecka – Sikora w Radio Gdańsk

Dziękujemy za uświetnienie 30 urodzin Hospicjum. Za ogromne serce, twórczy umysł i umiejętność dzielenia się z innymi zachwytem nad pięknem świata sztuki.

Wszystkim obecnym dziękujemy za wsparcie naszego Hospicjum.

Zapraszamy do obejrzenia trajler’a z wydarzenia. 

Tomik można nabyć w naszych hospicjach oraz w biurze pod Kolegiatą Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski przy ul. Świętojańskiej w Gdyni.

Cały dochód ze sprzedaży tomiku  przeznaczony jest na  nasze hospicjum.

zaproszenie_gotowe3