Sztuka w poezji – charytatywnie dla Bursztynowej Przystani

W ramach tegorocznej edycji „Budzenia Wiosny” na rzecz dziecięcego hospicjum „Bursztynowa Przystań” zaprosiliśmy wszystkich ludzi wielkiego serca na niezwykłe wydarzenie poetycko-muzyczne pt.: „Sztuka w poezji”, które odbyło się w gościnnych progach Muzeum Miasta Gdynia w niedzielę 19 marca o godz. 16.00

„Sztuka w poezji” to literacka interpretacja sztuki Ewy Piaseckiej – Sikory w niezwykłej oprawie muzycznej, którą przygotował zespół Lady & Gentlemen Trio (Aleksandra Solska- śpiew, Jakub Klemensiewicz- saksofon, Dominik Kisiel – pianino).

Przepiękne utwory muzyczne, dobrane były do wyświetlanych w trakcie wieczoru obrazów dzieł sztuki (m.in. Michała Anioła Buonarotti, Caravaggio, S. Dali) tworząc harmonijne tło dla recytacji wierszy przez Weronikę Edmunds.

Wieczór poprowadziła Dorota Banaszkiewicz.

Podczas spotkania można było nabyć tomiki wierszy „Sztuka w poezji”, z których całkowity dochód przeznaczony został na rzecz chorych dzieci z gdyńskiego hospicjum „Bursztynowa Przystań”.

Partnerami wydarzenia są: Muzeum Miasta GdyniHowinnga CreationAkcja Anima.

Nasze wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym przez Kurier GdyńskiRadio Gdańsk S.A.Trojmiasto.pl. Ponadto dziękujemy za wsparcie wydarzenia przez Centrum USG Diagnoson, drukarnię digital1.pl.

Słodki poczęstunek dla uczestników naszego wieczoru poezji zapewniła nieoceniona i pyszna gdyńska Oficyna.

Fragment wydarzenia.

Pełna fotorelacja.