Wolontariusze to nasz skarb!

To przyjaciele i opiekunowie naszych pacjentów. Przychodzą do nas w wolnym czasie, aby poświęcić swoją uwagę i ciepło ciężko chorym osobom.
I nie chodzi tylko o pomoc w nakarmieniu pacjenta czy podaniu mu wody. Rozmawiają, słuchają, wspierają.
To być może jeszcze trudniejsza praca – poświęcić swoją uwagę osobie, posłuchać o jej bólu i znaleźć odwagę, aby zapomnieć o sobie i otworzyć serce na jego nieszczęście. Nasi wspaniali wolontariusze pieką także ciasta dla wszystkich pensjonariuszy i zespołu Hospicjum.
Jak przeżyć każdy dzień, napełniając życie ważnym znaczeniem? Zapytaj naszych wolontariuszy.
„Cóż jeden człowiek może dać drugiemu poza kroplą ciepła? A co może być więcej niż to? ” E.M. Remark
hdrpl