21 lutego Międzynarodowy Dzień Psychologa.

„Cierpienie jest nie do zniesienia, tylko wtedy, kiedy nikogo nie obchodzi” są to słowa założycielki ruchu hospicyjnego Cicely Saunders .
W pracy psychologa w opiece paliatywnej chodzi o to żeby ich obchodziło. Żeby byli, towarzyszyli, wspierali.
„Pomóż mi, wysłuchaj mnie, bądź ze mną”
Z tymi trzema postulatami od pacjentów i ich rodzin w sercu psycholodzy w opiece paliatywnej powinni przystępować do pracy. Z gotowością do pomocy, wolą wysłuchania i bycia z pacjentem i jego rodziną, w momentach trudnych, jak i tych pięknych i radosnych. Wszystkim psychologom w hospicjum stacjonarnym dla dorosłych i dla dzieci jak i dla psychologów z hospicjów domowych życzymy wytrwałości w spełnianiu tych właśnie słów przekazanych nam przez założycielkę ruchu hospicyjnego Cicely Saunders.