8 maja – Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy.

Dziś 8 maja – Dzień Bibliotek
i Bibliotekarzy!
Od wielu lat w Hospicjum prowadzona jest biblioterapia, zaliczana jest do metod terapii zajęciowej i polega głównie na terapeutycznym wykorzystywaniu wartości literatury, pozwalających na uzyskanie wsparcia chorych. Nasi wolontariusze chętnie czytają pacjentom w Hospicjum dla dorosłych i dzieci ulubione książki.
Zalety czytania odkryli także psychoterapeuci i psycholodzy. Biblioterapia stosowana jest jako narzędzie wspierające podczas terapii medycznych. Odpowiednio dobrana lektura zdaniem lekarzy zapewnia pacjentowi psychiczne wsparcie, redukuje napięcie nerwowe i stany lękowe. Literatura pełni również funkcję kompensacyjną, ponieważ odrywa czytelnika od rzeczywistości, zapewniając relaks i wytchnienie od problemów codzienności. Czytanie książek pomaga także budować relacje między ludźmi oraz rozwiązywać bieżące problemy poprzez przekazywanie gotowych rozwiązań.
W bibliotece hospicyjnej dzięki naszym darczyńcom, zawsze znajdzie się książka odpowiednia dla każdego czytelnika.
Bardzo cenimy sobie wygodę naszej biblioteki. Każdy wie, że książki przenoszą nas w inny świat. Jak mówią, czytelnik żyje tysiącami istnień.
Jeśli wsłuchasz się uważnie, usłyszysz postacie z książek)