Rehabilitacja jest ważna częścią opieki paliatywnej w naszych hospicjach.

Dla Pacjentów dorosłych i małych rehabilitacja ma wiele wymiarów. Najważniejsze – pomaga radzić sobie z własnym ciałem. Cele są różne: może to być wygodne siedzenie w łóżku, samodzielne zjedzenie obiadu, wyjście do ogrodu.
Rehabilitacja poprawia samopoczucie. W opiece hospicyjnej jest to niezwykle ważne.
Szczególnie dla leżących Pacjentów rehabilitacja jest wskazana: pomaga poprawić jakość oddychania, zapobiega powstawaniu przykurczy mięśniowych i poprawia ruchomość. Rehabilitacja pomaga Pacjentom zmniejszyć dolegliwości bólowe, usprawnić codzienne funkcjonowanie. Dzięki codziennym ćwiczeniom Pacjenci mogą łatwiej radzić sobie ze wszystkimi czynnościami codziennymi – wstawanie, ubieranie się, jedzenie, mycie.
Nasi Rehabilitanci pracują z podopiecznymi hospicjum dziecięcego i hospicjum dla dorosłych. Na co dzień wykorzystują różnorodne urządzenia i techniki, aby poprawić jakość życia Podopiecznych, uwolnić go choć trochę od bólu, zapobiegnąć pogorszeniu jego zdrowia i po prostu podnieś go na duchu.