Budzenie wiosny

Budzenie Wiosny – serca i styl dla dziecięcego hospicjum Bursztynowa Przystań w Gdyni – to wyjątkowe wydarzenia artystyczne i towarzyskie dla wyjątkowych dzieci… Adresowane do wszystkich, którym bliska jest idea pomagania.

W ramach I edycji „Budzenia Wiosny” gospodarzami wieczoru byli, znakomici w roli prowadzących Małgorzata Rakowiec – znana dziennikarka i publicystka z TVP oraz Marek Niziołek dziennikarz Radia Plus.

Pierwszym punktem wieczoru był pokaz krótkiego filmu o hospicjum „Bursztynowa Przystań”, który przypomniał Gościom komu jest dedykowany ten niezwykły wieczór.

Pięknym punktem programu był pokaz mody ubrań Total Look by Bunny the Star w oprawie biżuterii Lilou. Na czerwonym dywanie pojawiły się profesjonalne modelki z agencji Malva Models, komentarz do stylizacji prowadziła znana stylistka gwiazd: Wiganna Papina.

Ważnym punktem programu była licytacja. Wspaniała para gospodarzy: Małgorzata Rakowiec i Marek Niziołek, poprowadziła z wielką wprawą i w pięknym stylu licytację licznych fantów. Trzeba przyznać, że publiczność bardzo zaangażowała się w podbijanie cen by wesprzeć szczytny cel aukcji.

Punktem kulminacyjnym był koncert Islet z zespołem – promocja płyty „Zatrzymaj się”. Wokalistka wystąpiła w pełnym składzie złożonym z trójmiejskich muzyków: Rafał Uhuru Szyjer (bas) Paweł Urowski (kontrabas), Tomasz Antoniewicz (instrumenty perkusyjne) oraz wspaniałe chórki w wykonaniu sióstr Kingi i Karoliny Pruś.

Po koncercie Goście częstowali się okolicznościowym tortem – 15 kilogromowym wielkoci 140/90 cm z logiem Stowarzyszenia, który ufundował jeden ze sponsorów (Sky Event Group).
Bardzo dużym powodzeniem cieszyła się tzw. „ścianka” na tle której Goście robili sobie zdjęcia oraz składali podpisy deklarujące, że wspierają i pomagają gdyńskiemu hospicjum.
Ścianka znajdzie swoje pamiątkowe miejsce w hospicjum.

Listę sponsorów otwiera OPEC Gdynia, Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., Fundacja SKOK Stefczyka, Lilou, Firma Ziaja, Total Look by Bunny the Star, Centrum USG Diagnoson, Mana Day Spa, TMC24.pl, PSSW, Beauty Marine, Agencja Howinnga; Anima, NEOLIGHT i wielu innych – dziękujemy!

Patronat medialny objęli: Uroda Życia miesięcznik dla kobiet niezwykłych, magazyn trójmiejski Prestiż, Trójmiasto.pl, Radio Gdańsk oraz Kurier Gdyński.

Całkowity dochód z imprezy przekazany zostanie dla podopiecznych hospicjum.

W ramach II edycji „Budzenia Wiosny”, która odbyła się 19 marca 2016 r. na rzecz dziecięcego hospicjum „Bursztynowa Przystań” odbyło się niezwykłe wydarzenie poetycko-muzyczne pt.: „Sztuka w poezji” w gościnnych prograch Muzeum Miasta Gdynia.

„Sztuka w poezji” to literacka interpretacja sztuki Ewy Piaseckiej – Sikory w niezwykłej oprawie muzycznej, którą przygotował zespół Lady & Gentlemen Trio (saksofon, piano, vocal)
Przepiękne utwory muzyczne, dobrane będą do wyświetlanych w trakcie wieczoru obrazów dzieł sztuki (m.in. Michała Anioła Buonarotti, Caravaggio, S. Dali) tworząc harmonijne tło dla recytacji wierszy przez Weronikę Edmunds. Wieczór poprowadziła Dorota Banaszkiewicz.