Od 1995 roku przedstawiciele trzeciego sektora spotykają się na „Gdyńskim Forum Pozarządowym”. To już miejska tradycja, która ma bardzo ważne znaczenie. Właśnie tam gdyńskie organizacje pozarządowe podsumowują swoją całoroczną pracę. W tym roku, forum odbyło się 17 listopada w Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Organizacje pozarządowe, które wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami, otrzymały nagrody „Srebrnego Śledzia” i „Pozarządowego Wieloryba”.

Na „Gdyńskim Forum Pozarządowym” podsumowywana jest też roczna współpraca organizacji pozarządowych z samorządem.

Obradując podczas kapituły spostrzegliśmy pewien kłopot. Do konkursu o nagrodę „Srebrnego Śledzia” zgłaszane są zarówno młode organizacje, jak i te już bardzo zasłużone. I teraz jeżeli mielibyśmy porównać organizacje bardzo prężnie działające, ale młode, z tymi, które działają już od kilkunastu, czy kilkudziesięciu lat, to zawsze wygrałyby te bardziej zasłużone. I stąd pomysł, żeby ufundować nagrodę specjalną, dla tych gigantów trzeciego sektora i tych organizacji, które mają już ogromne zasługi i dokonania i bez których nie wyobrażamy sobie naszego miasta – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni.

Pierwszego „Pozarządowego Wieloryba” otrzymało nasze Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. To niezwykle wzruszająca dla nas chwila. Pięknie dziękujemy za docenienie działalności jaką współtworzymy, z każdą zaangażowaną osobą w istnienie gdyńskiego hospicjum.

164a86457f3bab625162de1f3ea23486